آموزش تصویری طرز تهیه لواشک زردآلو

میوه ها در تمام فصول به خصوص در فصل تابستان پس از چند روز کم کم شروع به پوسیده شدن می کنند ، کاری که اکثر ما انجام می دهیم ، دور ریختن این میوه ها است. اما باید بدانید که می توان به کمک همین میوه ها لواشک های پرطرفداری را تولید کرد.
بچه که بودیم، همیشه به سینی لواشکی که مادربزرگ آن را برای خشک شدن در پشت?بام می گذاشت، ناخنک می زدیم. هنوز لواشک ها کاملا آماده نشده بودند که ما با قاشق سراغ آنها می رفتیم و تا زمانی که کسی به دنبالمان نمی آمد، می خوردیم و گاهی تمام محتوای سینی را به آخر می رساندیم…
در زمستان هم برش های لواشک، یکی از دلچسب ترین خوراکی هایی بود که می توانست ما را دقایقی آرام نگه دارد. بله، انتخاب این هفته صفحه «دستور آشپزی» لواشک است آن هم لواشکِ زردآلو پس با ما همراه شوید.

مواد اولیه :

زردآلو :  ۳ کیلوگرم
نمک : ۱٫۲ پیمانه

3

طرز تهیه :

زردآلو هارا نصف میکنیم و روی سینی را با کاغذ روغنی می پوشانیم و به مدت ۲۰ دقیقه درون فر با دمای ۲۰۰ درجه سلسیوس می گذاریم.

4

پس از گذشت ۲۰ دقیقه سینی را از فر در می آوریم و به مدت ۱۵ دقیقه می گذاریم خنک شود و سپس زردآلو ها را درون میکسر میریزیم تا کاملا یک دست شوند.

5

سپس پوره زرد آلو را درون ظرف گودی می ریزیم و شکر را اضافه میکنیم و هم میزنیم تا کاملا شکر حل شود.

6

سینی را با دو لایه کاغذروغنی(ویا پلاستیک) می پوشانیم و مایع صاف شده را درون سینی میریزیم و به مدت یک الی سه روز سینی را در آفتاب ویا در هوای آزاد می گذاریم تا خشک شود. ویا حتی می توانید سینی را به فر که از قبل با درجه حرارت ۱۲۰ تا ۱۵۰ درجه سانتی‌گراد گرم نموده‌ایم به مدت ۲ ساعت قرار دهیم تا زمانی که آب لواشک تبخیر شود و حالت تردی پیدا کند.

7

پس از خشک شدن با قیچی مطابق شکل لواشک ها را برش می دهیم

8

9

10

و سپس لواشک هارا رول می کنیم.

11

12

13

منبع متن: دست ساز

مطالب مرتبط

یک دیدگاه در “آموزش تصویری طرز تهیه لواشک زردآلو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *