آموزش تصویری طرز تهیه چیزکیک ردولوت

کیک ردولوت چیست؟

کيک ردولوت، کيکی به رنگ قرمز است که بين تمام آمريکايي ها از شهرت خاصی برخوردار است.

خاستگاه

دو نقطه در کشور امريکا ادعا می کنند که حق مالکيت رسپی اصلی به آنان تعلق دارد.
طبق ادعای گروه اول کيک ردولوت اولين بار از هتلی به نام استوريا در نيويورک امريکا به شهرت رسيد. ظاهرا، يکی از مهمانان هتل که اهل کاليفرنيا بود، در هتل اقامت داشت، پس از سرو کيک، جويای دستور پخت آن شد. با مشاهده هزينه ۳۵۰ دلاری بابت دستور پخت شگفت زده شد و تصميم گرفت پس از بازگشت، آنرا مجددا مورد بررسی قرار داده و در اختيار همگان قرار دهد. داستان ديگری نيز در مورد خاستگاه کيک ردولوت وجود دارد.
می گويند اولين بار زمانی که بردگان جشن آزادی خود را در سال ۱۸۶۳ ميلادی پس از امضای سند آزادی توسط ابراهام لينکن گرفتند، به نشانه آزادی باخوردن انواع غذاها و شيرينی های قرمز اين اتفاق را جشن گرفتند. بسياری از مردم همچنان کيک ردولوت را غذای سنتی مردم جنوب امريکا می دانند.

عادات مصرف

با طرح های متفاوت و دکوراسيون جذاب، کيک ردولوت را می توان به عنوان کيک های سال نو و عروسی مصرف کرد. اما امروزه، اين کيک در همه اوقات سال می تواند مصرف شود. غالبا کيک ردولوت به عنوان دسر، در کيک های لايه ای به همراه مغزی و ميان وعده های سبک در طی روز مصرف می شود. تصور کنيد ووپی پای، کاپ کيک و کيک دونات بر پايه ردولوت چه پيشنهاد اغوا کننده ای می توانند باشند.

حالا در این رسپی با طرز تهیه چیزکیک ردولوت ( Red Velvet Cheesecake ) آشنا خواهید شد :

1

مواد اولیه :

پودر کیک براونی :  ۱ عدد 
کره :  ۱/۲ پیمانه 
تخم مرغ :  ۱ عدد 
رنگ قرمز :  ۱۰ قطره 
پنیر ماسکارپونه :  ۱ عدد 
شکر :  ۱/۴ فنجان 
تخم مرغ :  ۱ عدد 
اسانس وانیل :  ۱ قاشق چایخوری 

طرز تهیه :

فر را روشن میکنیم و در دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد به مدت ۱۵ دقیقه گرم میکنیم. قالب را چرب میکنیم و پودر کیک، کره، یک عدد تخم مرغ و رنگ خوراکی را باهم مخلوط میکنیم و ۳ دقیقه هم میزنیم تا کاملا یک رنگ شود.

2

پس از هم زدن ۱/۳ فنجان خمیر را جدا میکنیم.

3

پنیر ماسکارپونه، اسانس وانیل، یک عدد تخم مرغ دیگر را به مدت ۳ دقیقه هم میزنیم.

4

سپس خمیر را درون قالب میریزیم و پس از صاف کردن کامل پنیر را بر روی خمیر میریزیم و کاملا صاف میکنیم.

5

مقدار دو قاشق شیر را به خمیری که جدا کردیم اضافه میکنیم تا کمی رقیق شود سپس بر روی پنیر میریزیم و به کمک چنگال خمیر را به طرح دلخواه پخش میکنیم. قالب را به مدت ۳۰ دقیقه درون فر با درجه حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد قرار می دهیم.

6

پس از پخت قالب را به مدت ۳۰ دقیقه می گذاریم خنک شود و سپس به مدت ۱ ساعت می گذاریم درون یخچال و سپس به اندازه های دلخواه برش می دهیم ( به همین سادگی ). نوش جان

7

Red-Velvet-Cream-Cheese-Brownies1

منبع متن: دست ساز

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *